Bieg na Igrzyska: Narciarze MULKS Tomaszów Lubelski najlepsi w Polsce

SZUPTI
Katarzyna Stokfisz wygrała klasyfikację generalną w rywalizacji juniorek C
Katarzyna Stokfisz wygrała klasyfikację generalną w rywalizacji juniorek C Paweł Żółkiewski
W krakowskim hotelu Park Inn by Radisson uroczyście podsumowano trzecią edycję Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich - "Bieg na Igrzyska".

Wielki sukces odniosła ekipa MULKS Tomaszów Lubelski, która zdecydowanie wygrała klasyfikację generalną edycji 2012. Tomaszowianie zgromadzili we wszystkich tegorocznych imprezach 7391 pkt., wyprzedzając zespoły MKS Hailicz Ustrzyki Dolne (4258 pkt.) i MKS Istebna (4186 pkt.). Sklasyfikowano 49. klubów z całej Polski.

Narciarze z Tomaszowa Lubelskiego stawali również na podium w klasyfikacjach indywidualnych całej edycji. Pierwsze lokaty przypadły Katarzynie Stokfisz (juniorki C), Martynie Wawrzusiszyn (juniorki D) i Janowi Żółkiewskiemu (juniorzy E). Na drugich pozycjach sklasyfikowani zostali: Małgorzata Żółkiewska (juniorki B), Mateusz Hałasa (juniorzy C) oraz Aleksy Stokfisz (juniorzy D). Trzecie miejsce wywalczył ponadto Karol Smoluch (juniorzy E).

Inauguracyjne zawody “Biegu na Igrzyska" edycji 2013 zostaną rozegrane w dniach 4-5 stycznia w Szklarskiej Porębie (I i II etap).