Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kilkanaście grup rekonstrukcyjnych, ponad 200 osób, kilka pojazdów pancernych. W niedzielę po raz trzeci odbędzie się rekonstrukcja wrześniowych bitew, które w 1939 r. odbyły się pod Tomaszowem Lubelskim. Jednak uroczystości związane z rocznicą rozpoczynają się już w czwartek.

W czwartek o godzinie 14 rozpocznie się bieg uliczny upamiętniający wrześniowe wydarzenia. Dzisiaj również (godz. 17) otwarta zostanie w muzeum wystawa pt. „Batalion Podchorążych Rezerwy Piechoty nr 2 w Tomaszowie Lubelskim”.

Piątek poświęcony będzie sesji naukowo-historycznej, która rozpocznie się o godz. 10 w budynku KUL przy ul. Lwowskiej 80. Tego dnia również projekcja dwóch filmów historycznych.

W sobotę w kościele NSPJ odbędzie się msza w intencji poległych obrońców Ojczyzny (godz. 15). O godzinie 21 uczestnicy złożą wieńce pod pomnikiem Żołnierzy Września na cmentarzu wojennym z 1939 r.

O godz. 17 w Tomaszowskim Domu Kultury odbędzie się przedstawienie teatralne. Będzie w nim można obejrzeć kilka epizodów z życia miasta podczas pierwszych dni wojennych. Prezentowane będą także pojazdy używane podczas kampanii wrześniowej.

Tak wyglądała rekonstrukcja bitwy w ubiegłym roku


Jednak najwięcej atrakcji czeka na gości w niedzielę. Na polach stadniny koni w Dąbrowie Tomaszowskiej rozpocznie się w samo południe wielka rekonstrukcja bitew tomaszowskich.

W programie m.in. defilada uczestników oraz koncert Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego.
Uroczystość organizowana jest przez tomaszowski magistrat oraz m.in. Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych pod wspólnym tytułem „Ocalić od zapomnienia”.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!