18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lubelskie: domowe sposoby na przejedzenie

opr. KS
Święta Bożego Narodzenia to niezwykły okres, pochłaniamy wówczas tysiące kalorii, później walczymy z niestrawnością. Zdjęcie ilustracyjne
Święta Bożego Narodzenia to niezwykły okres, pochłaniamy wówczas tysiące kalorii, później walczymy z niestrawnością. Zdjęcie ilustracyjne Polskapresse/Archiwum
Święta Bożego Narodzenia to okres potkań, życzeń i przede wszystkim jedzenia. Odchodząc od jednego stołu idziemy do kolejnego, by ponownie rozpocząć celebrację świąt kosztując przygotowanych dań. Jakie są więc domowe sposoby na walkę z przejedzeniem, poza ograniczeniem jedzenia?

Lubelskie. Domowe sposoby na przejedzenie - kilka sprawdzonych rad

Przede wszystkim trzeba jeść powoli, wtedy nie zjemy zbyt dużo. Ważne, też by robić przerwy między posiłkami. Słodkie, gazowane napoje najlepiej jest zastąpić wodą lub herbatą. Dzięki temu zabiegowi możecie uniknąć wzdęcia. Pogoda sprzyja również spacerom! Gdy tylko macie możliwość wyjdźcie z domu i całą rodziną na wspólny spacer.

Lubelskie. Domowe sposoby na przejedzenie - receptury naszych babć

Czarne jagody. Nie od dziś wiadomo, że sok z czarnych jagód jest doskonałym lekiem na wszystkie choroby, również na przejedzenie. Nasze babcie polecają go na problemy z żołądkiem.

Gorący napar z czarnej herbaty. Szklankę gorącej, mocnej (nie słodzonej!), czarnej herbaty podajemy na problemy z żołądkiem. Tanina w niej zawarta ma niezwykłe zdolności wiązania szkodliwych dla naszego organizmu substancji.

Napar z majeranku, który może zdziałać cuda. zalany wrzątkiem majeranek parzymy około 15 minut. Później miksturę wypijamy (ważne by napar był jeszcze ciepły).

Kompot z suszonych owoców. Zastanawialiście się dlaczego na naszych stołach króluje ten napój? Jak się okazuje jest on nie tylko smaczny, ale również pomaga nam walczyć z przejedzeniem. Wystarczy wypić szklaneczkę kompotu, lub zjeść kilka suszonych owoców.

Napar z mięty. To kolejny sposób na walkę z niestrawnością. Miętę zaparzamy i następnie, gdy wystygnie wypijamy. Liście mięty zwiększają wydzielanie soków żołądkowych, pobudzają wytwarzanie żółci, usprawniają pracę jelit. Ponadto ta niezwykła roślina ma również właściwości przeciwbakteryjne i nieznacznie uspokajające. Kiedy cierpimy na niestrawność, mięta powinna być pierwszą rzeczą, o której pomyślimy!

Gdy nie skutkują domowe sposoby zawsze można sięgnąć po leki z apteki. Gdy objawy nie ustępują może być konieczna wizyta u lekarza.


Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto