MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trasy rowerowe do 10 km od Tomaszowa Lubelskiego. Pomysły na jednodniowy wypad. Gdzie w weekend 29 - 30 czerwca?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Rozglądasz się za pomysłem na wycieczkę rowerową w pobliżu Tomaszowa Lubelskiego? Proponujemy, gdzie warto się wybrać. Mamy 5 ciekawych tras. Mogą mieć różne stopnie trudności czy długości, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Wspólnie z Traseo proponujemy Wam 5 tras na wycieczkę rowerową w odległości do 10 km od Tomaszowa Lubelskiego. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Sprawdź, jakie trasy rowerowe niedaleko Tomaszowa Lubelskiego warto wybrać w weekend.

Spis treści

Trasy rowerowe w pobliżu Tomaszowa Lubelskiego

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Was 5 tras rowerowych oddalonych maksymalnie o 10 km od Tomaszowa Lubelskiego, które polecają inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Jazda rowerem to bardzo lubiana forma aktywności szczególnie w ciepłych miesiącach. Oczywiście nie tylko. Najwięksi pasjonaci jeżdżą rowerem przez cały rok. Nic w tym dziwnego, ponieważ rower daje nam wiele korzyści. Ruch jest dobry dla naszego zdrowia, a przy okazji możemy odwiedzić ciekawe miejsca. Można również wybrać rower jako środek lokomocji i dojeżdżać nim do pracy czy na zakupy.

Jeśli więc szukasz pomysłów na trasy w okolicy miejsca zamieszkania, bardzo dobrze trafiłeś. Poniżej przedstawiamy 5 wybranych tras, które polecane są przez innych użytkowników. Wracaj do tego artykułu regularnie, ponieważ będzie on aktualizowany i będą pojawiać się nowe trasy.

Nim wyruszysz w drogę, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 29 czerwca w Tomaszowie Lubelskim ma być 27°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 46%. W niedzielę 30 czerwca w Tomaszowie Lubelskim ma być 30°C. Nie będzie padać.

🚲 Trasa rowerowa: Rowerem po Roztoczu Bełżec nr 5 Wycieczka historyczna

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 19,58 km
  • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 22 min.
  • Przewyższenia: 46 m
  • Suma podjazdów: 434 m
  • Suma zjazdów: 433 m

RowerempoRoztoczu poleca trasę rowerzystom z Tomaszowa Lubelskiego

Przebieg: Bełżec - Chyże - Żyłka - Kol. Szalenik - Bełżec
Stopień trudności: łatwa.

0,0 km - pierwszy godny uwagi obiekt historyczny znajduje się na terenie PKP - jest to KOMPLEKS OBIEKTÓW POKOLEJOWYCH.

0,4 km - od dworca PKP kierujemy się drogą krajową nr 17 w stronę Lubyczy Królewskiej. Po przejechaniu 400 m skręcamy w lewo i stajemy przed bramą MUZEUM-MIEJSCA PAMIÊCI W BEŁŻCU na terenie byłego hitlerowskiego obozu zagłady.

0,8 km - powracamy na dworzec PKP, mijamy go i jedziemy dalej w kierunku głównego skrzyżowania w Bełżcu. Po drodze, tuż za przejazdem kolejowym mijamy KAPLICZKĘ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. W odległości 200 metrów dalej, po prawej, znajduje się dawny Dom Ludowy, a obecnie Gminny Ośrodek Kultury i siedziba Urzędu Gminy w Bełżcu.

2,0 km - na skrzyżowaniu skręcamy w lewo (kierunek Jarosław).

2,8 km - po lewej stronie zobaczymy KOŚCIÓŁ MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI, 100 m dalej po tej samej stronie za POPÓWKĄ (przedszkolem) znajduje się CERKIEW GRECKOKATOLICKA PW. ŚW. BAZYLEGO WIELKIEGO.

3,2 km - skręcamy w lewo i drogą gruntową docieramy do POMNIKA PRZYRODY LIPKI.. Wśród starych drzew zobaczymy POMNIK ROMÓW I SINTI. Powracamy na drogę wojewódzką i jedziemy nią w lewo, aż do przejazdu kolejowego. Przed przejazdem skręcamy w prawo na ul. Wiejską, która z biegiem zmienia się w drogę gruntową. Za mostkiem skręcamy w lewo i po pokonaniu 200 metrów dojeżdżamy do dzikiego stawu, który powstał w wyrobisku byłej kopalni piasku. Stąd poru poruszamy się drogą gruntową na północ, prosto przez las, aż osiągniemy miejscowość Chyże.

5,0 km - zanim wjedziemy na szosę zobaczymy po prawej murowaną KAPLICZKĘ PW. ŚW. ANTONIEGO.

5,8 km . jadąc 800 m drogą asfaltową przez Chyże, docieramy do remizo-świetlicy, za którą znajduje się miejsce postoju rowerów. Obok zobaczymy KAPLICĘ NMP NIEPOKALANEGO POCZĘCIA. Powracamy szosą do Bełżca. W Zagórze skręcamy w lewo i drogą z trylinki, następnie pierwszą drogą gruntową w prawo docieramy do POMNIKA PRZYRODY – JAŁOWCA POSPOLITEGO. Kontynuujemy przejazd drogą gruntową, za znakami pieszego szlaku Centralnego, aż do drogi krajowej nr 17 (ul. Zamojskiej). Tu kierujemy się w prawo i po 150 m jazdy, po lewej stronie, zobaczymy ceglany budynek - DAWNĄ STACJĘ POMP WODNYCH.

10,6 km - na głównym skrzyżowaniu w Bełżcu skręcamy w lewo i jadąc ul. Armii Krajowej, najpierw asfaltem, następnie drogą gruntową przez las osiągamy ZALEW MŁYNKI - doskonałe miejsce na postój i relaks.

15,0 km - jadąc dalej prosto docieramy do miejscowości - Żyka, w jej centrum, po lewej stronie zobaczymy KAPLICĘ MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

15,4 km - cofamy się do pierwszego skrzyżowania, by wjechać szosą na wierzchowinę.

16,5 km - skręcamy w prawo. Po lewej stronie, w głębi pól zobaczymy BUNKIER LINII MOŁOTOWA, jeden z dwóch znajdujących się w pobliżu Bełżca. Zjeżdżamy łagodnie szosą na zachód, aż dostrzeżemy po lewej stronie stację kolejową.

17,9 km - przeprowadzamy rower przez tory i zakończymy wycieczkę.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Dokoła krainy wiatraków Tomaszów Pieniany Dyniska Jarczów

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 64,72 km
  • Czas trwania wyprawy: 4 godz. i 3 min.
  • Przewyższenia: 123 m
  • Suma podjazdów: 366 m
  • Suma zjazdów: 365 m

Trasę rowerową mieszkańcom Tomaszowa Lubelskiego poleca Jarr_Stone

Na początek podróż do podnóża Białej Góry, dalej jazda doliną rzeki Huczwy, później mała wspinaczka i panorama na krainę wiatraków.

Druga część podróży po równinach na pograniczu gmin Ulhówek, Lubycza Królewska i Jarczów.

Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Rowerem po Roztoczu Bełżec nr 1 Wycieczka Przyrodnicza

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 24,63 km
  • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 29 min.
  • Przewyższenia: 89 m
  • Suma podjazdów: 753 m
  • Suma zjazdów: 776 m

RowerempoRoztoczu poleca trasę mieszkańcom Tomaszowa Lubelskiego

Przebieg: Bełżec – Brzeziny - rezerwat Minokąt - Chyże - Bełżec - Żyłka - Kolonia Szalenik

  • Bełżec
    Stopień trudności: średni.

Na trasie dominują walory przyrodnicze, choć nie brakuje też obiektów kulturowych (kapliczki, krzyże) oraz militarnych, jak schrony bojowe Linii Mołotwa.

0,0 km - z dworca PKP w Bełżcu kierujemy się w lewo, jedziemy krótko drogą krajową nr 17, by po 100 m skręcić w prawo, w drogę do Brzezin, którą powoli wspinamy się na wierzchowinę. Z niej dostrzegamy na widnokręgu dwa pagóry - są to najwyższe wzgórza Roztocza Polskiego . Krągły Goraj (389 m n.p.m.) i Długi Goraj (392 m n.p.m.).

3,5 km - gdy dotrzemy do skrzyżowania w centrum Brzezin, na wprost zobaczymy KAPLICĘ FILIALNĄ PW. ŚW WOJCIECHA. Kierując się w lewo, napotkamy przydrożną FIGURĘ MATKI BOŻEJ. Skręcamy w prawo i wydostajemy się na pola. Od kamiennego krzyża z 1869 r. jedziemy drogą gruntową. Skręcamy w prawo, w leśną, asfaltową drogę, która mija Suche Jezioro – chronione jako użytek ekologiczny. Na rozwidleniu udajemy się w prawo i przecinamy ruchliwą (!) drogę wojewódzką nr 865.

8,5 km - Jesteśmy w pobliżu miejscowości Kadłubiska. Skręcamy w prawo.

10,5 km - rezerwat Minokąt (opis - zobacz rozdział dotyczący Narola).

13,0 km - dojeżdżamy do lokalnej szosy i skręcamy w prawo. Powracamy w ten sposób do Bełżca (13,5 km). Tu nadal jedziemy szosą do skrzyżowania przy sklepie spożywczym (14 km). Tu skręcamy w lewo, w drogę wyłożoną trylinką. Następnie po pokonaniu 50 m kierujemy się w prawo i drogą gruntową docieramy do POMNIKA PRZYRODY - JAŁOWCA POSPOLITEGO. Jedziemy za znakami niebieskiego szlaku pieszego. Docieramy do szerokiej drogi krajowej nr 17 (ul. Zamojskiej) i skręcamy za znakami niebieskimi w prawo. Po przeciwnej stronie drogi, przy moście dostrzegamy zabytkowy obiekt z czerwonej cegły - jest to DAWNA STACJA POMP WODNYCH.

16,0 km - na skrzyżowaniu jedziemy w lewo. Poruszamy się ulicą Armii Krajowej, wpierw asfaltową, następnie z trylinki. Po pokonaniu 1,3 km spójrzmy w lewo, w gąb lasu, gdzie rozciągają się tereny źródliskowe (prowadzi do nich chodnik). Jadąc dalej drogą gruntowa przez las, docieramy do ZALEWU MŁYNKI.

20,0 km - drogą gruntową wjeżdżamy do miejscowości Żyłka. Na pierwszym skrzyżowaniu kierujemy się w prawo i wspinamy się szosą na wzniesienie.

21,5 km - na następnej krzyżówce kierujemy się również w prawo i po 600 m jazdy po lewej stronie wśród pól zobaczymy BUNKIER LINII MOŁOTOWA.

24,0 km - zjeżdżając szosą przez Szalenik- Kolonię docieramy do KOMPLEKSU OBIEKTÓW POKOLEJOWYCH. Z tego miejsca widzimy już po drugiej stronie
torów dworzec PKP, na którym rozpoczęliśmy wycieczkę.
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: W Dolinie Sołokiji

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 33,6 km
  • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 6 min.
  • Przewyższenia: 41 m
  • Suma podjazdów: 114 m
  • Suma zjazdów: 115 m

Trasę rowerową mieszkańcom Tomaszowa Lubelskiego poleca Harey

Trasę rozpoczynamy na parkingu na Siwej Dolinie, przed Karczmą, która poleca smaczne dania, również regionalne. Z parkingu wyjeżdżamy w lewą stronę na odcinek trasy Tomaszów – Susiec. Jadąc po prawej stronie oznakowanym pasem dla rowerzystów po 500 metrach dojeżdżamy do rozwidlenia dróg. Pomiędzy nimi znajduje się wejście na ścieżkę leśną w którą wjeżdżamy zachowując ostrożność – uwaga na barierki bezpieczeństwa i ruch samochodowy. Pofałdowaną ścieżką po 200 m docieramy do utwardzonej drogi i pomnika poświęconego wizycie marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie w 1921 roku. Jadąc dalej przeejżdżamy obok Nadleśnictwa Tomaszów, gdzie na tablicach przy parkingu możemy przeczytać informacje o tomaszowskich lasach. Przekraczamy ulicę Leśną i jedziemy 400 m ulicą Mickiewicza wzdłuż płotu szkoły. Na skrzyżowaniu jedziemy dalej prosto, po prawej na skwerze znajduje się pomnik ku czci Tadeusza Kościuszki w kształcie armaty na cokole. Dojeżdżamy do ruchliwej drogi krajowej nr 17 prowadzącej do granicy z Ukrainą, skręcamy uważnie w prawo. Po drugiej stronie skrzyżowania znajduje się wejście na teren najstarszego cmentarza w Tomaszowie. W jego południowej części znajdują się kwatery żołnierzy poległych w czasie II Wojny Światowej oraz grób gen. Tadeusza Piskora. Po 250 m skręcamy w lewo w ulicę mjra Bartłomowicza. Po kolejnych 400 m dojeżdżamy do skrzyżowania, na którym skręcamy w prawo w ul. ks. Ściegiennego.

Jedziemy w stronę Łaszczówki ok. 2 km. W miejscowości po lewej stronie zobaczymy kościół a po prawej drogę w którą skręcamy. Tuż za zakrętem mijamy łaszczowieckie stawy i jedziemy dalej drogą gruntową. Towarzyszyć nam będą czerwone znaki pieszego szlaku Wolnościowego. Po ok. 2,5 km po lewej stronie zobaczymy wśród drzew zobaczymy jedno ze źródlisk Sołokiji. Obok nich znajduje się miejsce odpoczynku i tablica informacyjna. 300 m dalej na skrzyżowaniu jedziemy dalej prosto – po lewej znajduje się miejscowość Ruda Żelazna. Jedziemy przez las ok. 3,5 km. Dojeżdżamy do Żyłki gdzie na drugim skrzyżowaniu skręcamy w lewo w kierunku zalewu Leliszka. Uwaga droga leśna może być błotnista. Po ok. 2 km dojeżdżamy do małej zapory na Sołokiji i zalewu. Dalej jedziemy jeszcze 150 m i skręcamy w prawo w pierwszą leśną drogę od rzeki. Niecałe 2 km czasem błotnistej drogi i wjeżdżamy ul. Nowy Świat do Żurawiec. Dojeżdżamy do murowanej cerkwi greckokatolickiej. Udajemy się na północ drogą asfaltową (w lewo od ul. Nowy Świat). Przez ok. 3 km mijamy pola i łąki. Po prawej stronie zobaczymy pasmo Góry Żurawce i Białej Góry (300 m.n.p.m.). Przed nami Korhynie.

Na skrzyżowaniu zgodnie z drogowskazem skręcamy w lewo na Tomaszów. Trzymamy się głównej drogi przez ponad 7 km mijając Przeorsk i Rudę Wołoską. Po drodze napotkamy kilka ciekawych kapliczek przydrożnych. Za stawami w Rudzie po prawej stronie ujrzymy niewielki współczesny cmentarz. Skręcamy w prawo nim w piaskową drogę prowadzącą do rezerwatu Piekiełko położonego na widocznej wyspie lasu wśród pól. Po ok. 600 m dojeżdżamy do granicy rezerwatu, gdzie znajduje się wejście z miejscem odpoczynku i tablicą informacyjną. Po zwiedzeniu rezerwatu wracamy na drogę, która powoli wspina się przez 1 km do góry, na północ od rezerwatu. Przed nami droga wojewódzka, skręcamy z uwagą w lewo. Przed nami roztacza się panorama na położony niżej Tomaszów i krajobraz wokół niego.

Jedziemy tą drogą ok. 2,5 km w stronę miasta. Mijamy kolejny most na Sołokiji i już jesteśmy na ul. Listopadowej w Tomaszowie. Po ponad 1 km po lewej ujrzymy największy zabytek miasta – modrzewiowy kościółek z XVII wieku. Skręcamy w ul. Królewską pod bramę kościoła. Na wprost bramy rozpoczyna się ul. Kościelna, którą dojedziemy do tomaszowskiego rynku. Po drodze zapraszamy do odwiedzenia punktu informacji turystycznej przy Kościelnej 9. Na rynku możemy odpocząć, przysiąść na ławeczce Janusza Petera i udać się na lody. W okolicy rynku warto odwiedzić także murowaną cerkiew prawosławną i Muzeum Regionalne. Z rynku na parking na Siwej Dolinie możemy wrócić ruchliwą ul. Lwowską w kierunku południowym. Po ok. 600 m od rynku po lewej zobaczymy dawny sejmik powiatowy. Po drugiej stronie w jednej z kamienic znajduje się Izba Pamięci Terroru Komunistycznego. Obok znajduje się pomnik bohaterów walk o Tomaszów Lubelski a dalej wejście do parku miejskiego i dom kultury. Z ul. Lwowskiej na światłach skręcamy w prawo i wzdłuż parkowego ogrodzenia po lewej jedziemy ul. Żwirki i Wigury mijając po drodze liczne budynki szkolne. Na końcu dojeżdżamy do skrzyżowania na którym skręcamy w lewo i po ok. 1 km dojeżdżamy do miejsca startu na Siwej Dolinie.
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

Materiały promocyjne partnera

🚲 Trasa rowerowa: Rowerem po Roztoczu Bełżec nr 3 Do Narola i Lubyczy Królewskiej

  • Stopień trudności: 3.0
  • Dystans: 38,34 km
  • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 36 min.
  • Przewyższenia: 92 m
  • Suma podjazdów: 815 m
  • Suma zjazdów: 823 m

RowerempoRoztoczu poleca trasę rowerzystom z Tomaszowa Lubelskiego

Przebieg: Bełżec - Narol - Lubycza Królewska - Bełżec.
Wycieczkę można podzielić na dwa etapy:
• Bełżec - Narol - Bełżec (21 km)
oraz
• Bełżec - Lubycza Królewska – Bełżec (16,4 km).
Stopień trudności: średni.

0,0 km - spod dworca PKP w Bełżcu wyjeżdżamy na drogę krajow¹ nr 17 i kierujemy się w prawo. Za przejazdem, po lewej stronie dostrzegamy KAPLICZKĘ NAJŚWIÊTSZEGO SERCA PANA JEZUSA.

1,2 km - na skrzyżowaniu skręcamy w lewo i jedziemy drogą wojewódzką nr 865 w stronę Narola.

2,0 km - po lewej stronie widzimy KOŚCIÓŁ MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI, 100 metrów dalej, za POPOWKĄ (przedszkolem) kryje się drewniana CERKIEW GRECKOKATOLICKA PW. ŚW. BAZYLEGO WIELKIEGO.

2,4 km - skręcamy w lewo i drogą gruntową dojeżdżamy do POMNIKA PRZYRODY „LIPKI” oraz usytuowanego pośród drzew MONUMENTU ku czci pomordowanych ROMÓW I SINTI. Powracamy na drogę wojewódzką. Jadąc nią dalej w kierunku Narola, po
prawej stronie, napotkamy KAPLICZKĘ ŚW. JANA NEPOMUCENA. Jednak ze względu na duży ruch samochodowy, korzystniej jest pojechać do Narola szosą przez Zagórę, następnie drogą utwardzoną przez las, obok rezerwatu Minokąt. Taki też opis trasy zamieszczamy poniżej.

3,7 km - za Zagórą opuszczamy szosę do miejscowości Chyże i skręcamy w lewo. Droga jest
utwardzona tłuczniem, z czasem zobaczymy na drodze asfalt.

6,3 km - rezerwat Minokąt (opis . zob. rozdział dotyczący Narola).

8,3 km - na rozwidleniu udajemy się w prawo, do miejscowości Kadłubiska.

9,5 km - wyjeżdżamy na szosę Narol - Podlesina i skręcamy w lewo.

10,9 km - dojeżdżamy do Narola, po prawej stronie dostrzegamy zespół pałacowo-parkowy Łosiów. Skręcamy w lewo. Odtąd aż do Brzezin poruszamy się czarnym szlakiem pieszym.

17,4 km - na głównym skrzyżowaniu w Brzezinach, obok kaplicy pw. św. Wojciecha, skręcamy w lewo, by szosą dotrzeć do krajówki nr 17 w Beżccu.

20,9 km - skręcamy w prawo i poboczem drogi krajowej nr 17 udajemy się do MUZEUM-MIEJSCA PAMIĘCI W BEŁŻCU, powstałego na terenie byłego hitlerowskiego obozu zagłady. Objeżdżamy teren muzeum od zachodu i szosą udajemy się do miejscowości Szalenik.

23,4 km - na skrzyżowaniu z drogą do Żyłki jedziemy na wprost.

28,7 km - docieramy do skrzyżowania dróg w centrum Lubyczy Królewskiej (opis . rozdz. dotyczący tego miasta).

Aby powrócić do Bełżca, udajemy się najpierw szosą, którą przyjechaliśmy (za drogowskazem do Nowosiółek), następnie, tuż za przejazdem kolejowym, skręcamy w pierwszą drogę w lewo. Odtąd niebieskim szlakiem rowerowym „Nad Sołokiją” kierujemy się do miejscowości Zatyle.

31,9 km - nie wjeżdżając na przejazd kolejowy w Zatylu skręcamy w prawo i po przejechaniu 500 m polną drogą wzdłuż torów natrafiamy na POMNIK KU CZCI PASAŻERÓW POCIĄGU ZAMORDOWANYCH W CZERWCU 1944 ROKU PRZEZ UPA.

36,9 km - kontynuując przejazd szlakiem niebieskim powracamy do MUZEUM- MIEJSCA PAMIĘCI W BEŁŻCU.

37,4 km - wjeżdżamy na drogę krajową nr 17 i kierujemy się w prawo, by powrócić na dworzec PKP w Bełżcu.
Nawiguj


Pora na serwis roweru?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Kochasz rower ale zakupy robisz rozważnie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Zadbaj o rower

Utrzymywanie roweru w odpowiednim stanie technicznym to klucz do sukcesu. Co najmniej raz w roku rób przegląd swojego jednośladu. Idealnie jest robić to dwukrotnie - przed oraz po sezonie. W Internecie znajdziesz wiele poradników na ten temat, jak robić to poprawnie. Możesz również oddać swój sprzęt to serwisu rowerowego.

Sprawność roweru przełoży się na komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Jeśli regularnie będziesz go serwisować na pewno dłużej Ci posłuży.

Akcesoria rowerowe

Akcesoria rowerowe możemy podzielić na te niezbędne oraz dodatkowe. Wymagane jest:

  • oświetlenie, które nie zawsze jest na wyposażeniu, gdy kupujemy rower
  • a także dzwonek. Tak jak w przypadku lamp, najczęściej trzeba go dokupić.

Lampka z przodu powinna być biała, a z tyłu czerwona. Przy wybieraniu dzwonka zwróć uwagę na dźwięk, jaki wydaje.

Z dodatkowego wyposażenia warto wybrać:

  • błotniki - szczególnie istotne są, gdy nie zraża Cię brzydka pogoda do jazdy
  • odblaski na koła, bagażnik oraz siodełko - dla zwiększenia widoczności
  • stopka lub inaczej nóżka - by móc zaparkować rower
  • zapięcie do roweru - by móc go bezpiecznie spuścić z oczu
  • saszetka na rower - często z przeźroczystym przodem i specjalną kieszonką na telefon, by móc widzieć ekran podczas jazdy
  • uchwyt na bidon oraz bidon
  • koszyk na rower - jeśli chcesz nim jeździć na zakupy
  • fotelik dla dziecka - dla rodziców
  • pompka
  • stojak rowerowy - jeśli będziesz samodzielnie serwisować rower
  • akcesoria i narzędzia do serwisowania roweru

Omówiliśmy przydatne akcesoria rowerowe, to teraz czas na strój na rower. Oczywiście wygodne, sportowe buty oraz strój to podstawa. Ciekawą alternatywą są specjalnie spodenki, majtki lub legginsy na rower, które zapobiegają obtarciom i bólom. Przydatne będą również rękawiczki na rower, czapka z daszkiem lub zwykła oraz okulary - niekoniecznie przeciwsłoneczne. Okulary rowerowe są specjalnie dopasowane do twarzy, by nie odstawały. Znajdziesz takie przeciwsłoneczne oraz z przeźroczystymi szkiełkami, które chronią oczy przed owadami i wysuszaniem oczu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na tomaszowlubelski.naszemiasto.pl Nasze Miasto